Rady & Tipy

DARČEK NA PRVÉ SVÄTÉ PRIJÍMANIE

DSC_9671

Prvé sväté prijímanie a  birmovka sú slávnostné udalosti v kresťanských rodinách. Pre veriacich majú hlboký význam, tak ako aj krst dieťaťa. Prvé sväté prijímanie je výnimočná udalosť nielen pre dieťa, ale i pre rodičov, krstných a starých rodičov. Keď sa blíži tento veľký deň, dieťa je už duchovne pripravené na svoje prvé sväté prijímanie. Rodičia ešte musia pripraviť mnoho potrebných vecí. Pre dievčatká je to príležitosť obliecť si krásne biele šaty, mať krásny účes, venček vo vlasoch. Chlapci to majú trošku jednoduchšie, ale im to zväčša tak vyhovuje, že si oblečú to čo maminky nachystajú.  Rodičia musia naplánovať a zorganizovať všetko potrebné na tento výnimočný deň. Jednou z povinností je aj pozvať krstných rodičov, starých rodičov, blízku rodinu, pripraviť slávnostné posedenie, objednať tortu, vymyslieť darček pre dieťa.

Mnohí rodičia a príbuzní si lámu hlavu aký darček na prvé sväté prijímanie vybrať, aby bol peknou spomienkou na tento výnimočný deň. K tradičným darčekom patrí knižka, biblia, ruženec, zlatá retiazka s príveskom, hodinky, náramok, krížiky. Jeden menej tradičný darček, ale spomienkový, môže byť darčekový poukaz na portrétové fotenie. Je viacero možností ako sa môže využiť darčekový poukaz. Po dohode s rodičmi je možné urobiť portrétové fotenie hneď po slávnostnej omši alebo po slávnostnom obede, kedy je dieťa a celá rodina pekne oblečená.  Dieťa môže mať oblečenú slávnostnú rovnošatu a vzniknú krásne fotografie na pamiatku. Druhou možnosťou je fotenie dieťaťa s rodičmi v inom termíne, v slávnostnom oblečení na peknom mieste v prírode. Táto možnosť je vhodná, ak na fotení bude prítomné len dieťa s rodičmi a súrodencami. Vytlačené fotky potešili starkých, krstných rodičov a zostane pekná spomienka na výnimočný deň, deň prvého svätého prijímania.

Darčekový poukaz je personalizovaný, pre dievča alebo chlapca, je vložený v drevenej krabičke spolu s náramkom desiatok ruženca, ktorý je tiež možné pripraviť v rôznych farbách. V krabičke je priestor na vloženie drobného šperku alebo stužkou previazaných bankoviek.

darček na  prvé sväté prijímanie fotenie prvé sväté prijímanie fotenie prvé sväté prijímaniedarček na  prvé sväté prijímaniefotenie prijímanie fotenie 1. sv prijímanie fotenie prvé sväté prijímaniedarček na  prvé sväté prijímanie

Rodiny sa stretávajú v hojnom počte a je veľmi pekné, keď tieto významné rodinné chvíle sú zachytené na fotografiách. Zväčša katechéti a farnosť majú zabezpečené foto a video služby pre všetky deti, na nasnímanie týchto vzácnych okamihov, prijatia sviatosti. Mnohokrát sa stáva, že rodina na svoje dieťa ani nevidí alebo ich vidia len od chrbta, potom si aspoň v pokoji domova môžu pozrieť video a fotografie. Tieto foto – video služby končia vyvedením detí z kostola.  A preto si mnohí rodičia objednávajú svojho fotografa na zachytenie prvých okamihov stretnutia s rodinou alebo na rodinné posedenie.

100713

prvé sväté prijímanie1. sväté prijímanie

You Might Also Like